خريد بک لينک ارزان
سایت کوتاه کننده لینک
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه کافی شاپ
تور آنتالیا
ویزای تایوان
تور کانادا
خرید پیپ اصل
موارد استفاده ديزل ژنراتور خبري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۰۱:۴۷

يكي از موارد استفاده از ژنراتور ها استفاده اضطراري از آنهاست.

امروزه تمامي سازمان ها و ارگان ها و ساختمان هاي بزرگ و مهم تجاري و اداري از ديزل ژنراتور ها جهت مواقع اضطراري استفاده مي نمايند.
با توجه به اهميت برق (توان الكتريكي) دو كار روزمره، عدم وجود برق در بسياري از سازمان ها، ارگانها، مجتمع ها، مراكز اداري تفريحي و رفاهي امري غيرقابل تصور مي باشد. به همين دليل اكثر مراكز فوق براي عدم قطعي برق از ديزل ژنراتور هاي پشتيبان (يا اضطراري) استفاده مي نمايند در اين مواقع با قطعي برق ديزل ژنراتور ها بلافاصله به صورت اتوماتيك روشن گرديده و وارد مدار مي گردند تا وقفه اي به كار سازمان مربوطه وارد نگردد كه ميتوان به عنوان يكي از كاربرد هاي ديزل ژنراتور ها و موارد استفاده آنها در صنايع نام برد.

به عنوان مثال ميتوان به ايستگاه هاي مخابراتي اشاره كرد. به دليل اهميت آنتن هاي مخابراتي در كنار برق شبكه از انواع ديزل ژنراتور اضطراري جهت مواقع قطعي برق استفاده ميگردد.

موارد استفاده ديزل ژنراتور
همچنين سالن هاي ورزشي و مجتمع هاي رفاهي از موارد ديگر استفاده از ديزل ژنراتور ها مي باشد. آيا مي توان تصور كرد كه در هنگام حضور مردم در يك استخر در صورت قطعي برق چه اتفاقاتي رخ خواهد داد؟ 

كاربرد ديزل ژنراتور

امروزه استفاده از ژنراتور هاي گازسوز و امكان استفاده از گرماي خروجي از اگزوز آنها جهت سيستم هاي سرمايشي و گرمايشي بسيار فراگير گرديده است. در صورت استفاده از يك ژنراتور گازسوز در يك استخر هزينه هاي برق و سوخت كاهش بسيار چشمگيري خواهد داشت.

همچون در برخي از موارد كه قطعي برق به هيچ عنوان مجاز نيست تعدادي از ديزل ژنراتور ها بطور همزمان با حداقل توان خود با برق شبكه در حال كار هستند و درصورت قطع برق قسمت هاي اصلي را پوشش داده و با رسيدن به 100% باد خود ساير قسمت ها را نيز زير پوشش قرار مي دهند. از جمله اين مراكز مي توان به : بيمارستان ها ( اطاق عمل)، مراكز صدا و سيما … و بسياري موارد ديگر به عنوان كاربرد ديزل ژنراتور ها و موارد استفاده آنها در صنايع اشاره نمود.

از ديگر كاربرد ديزل ژنراتور ها و موارد استفاده آنها در صنايع ميتوان به مراكز اطلاعاتي(Data Center) اشاره كرد.قطعي برق شبكه به خصوص در مراكز اطلاعاتي ميتواند خسارت هاي بسيار را به سرويس گيرندگان از اين مراكز وارد نمايد.
موارد استفاده ديزل ژنراتور
از ديگر موارد استفاده از ديزل ژنراتور ها مراكز نظامي، هتل ها، مراكز خريد مانند ها يپر ماركت ها، مراكز ورزشي، انبارهاي كالا و سردخانه ها، پالايشگاه ها و …

منبع : آريان صنعت 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]