تشک رویا
تشک مهمان
فروش توتون پیپ
خرید پیپ اصل
نمایندگی تفال
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
طراحي لوگو انعطاف پذير خبري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :bamana
تاريخ: ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۴۸:۵۳

همانطور كه گفته شد طراحي لوگو در تاسيس يك برند يكي از مهم ترين عناصر براي هويت بخشيدن به برند خواهد بود هم چنين توجه داشته باشيد كه لوگوي طراحي شده بايد تا آخر عمر يك برند يا كمپاني طراحي نمادين از آن باقي بماند و انتقال دهنده ي تمام ارزش ها ، پيام ها و شعارهاي برند به مخاطبان باشد.

طراحي لوگو

هنگامي كه سخن از طراحي لوگو به ميان مي آيد بايد لوگويي طراحي كنيم كه قابليت انعطاف پذيري داشته باشد. لوگويي كه در گذر زمان بتوان آن را تغيير داد و ايده هاي تازه اي را بر روي آن پياده كرد. ممكن است در طول زمان تغييراتي در زمينه فعاليت برند ، نحوه توليد يا ارائه خدمات انجام شود. متخصصان برندينگ معتقدند طراحي لوگو بايد به گونه اي انجام شود كه متناسب با تغييرات خدمات يا محصولات ، لوگوي طراحي شده به روز ، آبديت و منعطف باشد. در واقع هدف تغيير لوگو نمي باشد بلكه طراحان لوگو بايد قابليتي را در طراحي لوگو در نظر بگيرند كه در زمان هاي مختلف لوگو انعطاف پذير و قابل تغيير باشد.

طراحي لوگو

بايد توجه داشته باشيم كه اگر طراحي لوگو با تغييرات اعمال شده هويت بصري خود را از دست بدهد و ديگر معرف برند يا شركت نباشد و حتي برند يا كمپاني جايگاه خود را از دست بدهد طراحي لوگو انجام شده به هيچ عنوان اصولي و حرفه اي نبوده است. بايد طراحي لوگو به گونه اي صورت بگيرد كه در بروزرساني ها هويت خود لوگو و برند حفظ شود. به اين معنا كه قالب كلي را از دست ندهد و با طراحي جديد لوگو مخاطبان تشخيص دهند كه لوگوي جديد متعلق به برندي است كه قبلا از آن شناخت داشته اند.نكته اي كه بايد به آن توجه ويژه اي داشته باشيم اين است كه طراحي لوگو جديد نبايد از لحاظ سبك طراحي ، چيدمان ، هارموني رنگ ها و كيفيت طراحي از لوگوي قبلي ضعيف تر و مبتدي تر باشد.به زبان ساده لوگو بايد قابليت انتقال بي وقفه پيام يا شعار برند يا كمپاني را از يك رسانه به رسانه ديگر داشته باشد در غير اين صورت برند مربوطه در گذر زمان در سير تغيير و تحولات محو خواهد شد.

طراحي لوگو

به عنوان مثال كمپاني بزرگي مانند نايك چند بار تا به حال در طراحي لوگوي خود تغييراتي جزئي اعمال كرده است. همچنين گوگل متناسب با هر رويداد تاريخي ، فرهنگي و حتي ورزشي در لوگوي خود دست مي برد و بدون تغيير ماهيت اصلي در طراحي لوگو خود تغييراتي را ايجاد مي كند. در واقع گوگل در گروه موفق ترين لوگوهاي انعطاف پذير قرار گرفته است و در عين حال كه زيبايي ، جذابيت ومنحصر به فرد بودن خود را حفظ مي كند مدام در حال تغيير مي باشد.

طراحي لوگو

گاهي اوقات برند هيچ گونه تغييري نكرده است اما با اين حال با تغيير فصل ها نياز است در لوگوي خود تغييراتي اعمال كنيم براي مثال اگر برندي جشنواره پاييزي گذاشته باشد بايد در لوگوي خود رنگ و بويي از پاييز را طراحي كند تا در تبليغات جشنواره پاييزي خود موفق باشد و حس پاييزي را به مخاطبان خود القا كند.

منبع :مائده ديزاين

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]